CFR Cluj, calificată în semifinalele Cupei României

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe CSMS Iași, cu scorul de 2-1 (0-0), în sferturile de finală ale competiției. Oaspeții au deschis scorul în repriza secundă, prin Adrian Păun (55), ieșenii au restabilit egalitatea prin Vasile Gheorghe (77), dar clujenii au mai înscris o dată, prin camerunezul Leo Beleck (83).

Aceasta este prima victorie a tehnicianului portughez Toni Conceicao în al doilea său mandat.

CFR se alătură echipelor ASA Târgu Mureș și Dinamo în careul de ași al competiției. Ultima semifinalistă va fi decisă joi seara, dintre FC Viitorul Constanța și Steaua București.

CSMS Iași — CFR Cluj 1-2 (0-0), Stadion ''Emil Alexandrescu'' — Iași
Au marcat: Vasile Gheorghe (77), respectiv Adrian Păun (55), Leo Beleck (83).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenți: Adrian Radu Ghinguleac (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ștefănești/AG)
Observatori: Nicolae Marodin (București) — CCA, Daniel Scânteie (Bacău) — FRF

4 VIDEO George Simion, derapajul disperării? / Ți-au slăbit șuruburile, țărănușule?

5 Fostul slugoi al Elenei Udrea și-a cumpărat o vilă de 352 de metri pătrați în Belgia