CFR Cluj - victorie categorică în deplasare

CFR Cluj a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 4-1 (2-1), sâmbătă seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 8-a a Superligii de fotbal.

Gazdele au deschis scorul prin Andrei Dumiter (27), dar CFR a intrat la pauză în avantaj, după golurile reuşite de Philip Otele (42) şi Karlo Muhar (45). Muhar a realizat dubla după pauză (59), iar bosniacul Luka Juricic (90+2) a închis tabela, marcând primul său gol pentru formaţia clujeană.

FC Voluntari a obţinut un singur punct în ultimele patru etape.

CFR Cluj a reuşit a treia sa victorie consecutivă.

FC Voluntari - FC CFR 1907 Cluj 1-4 (1-2), Stadion ''Anghel Iordănescu'' - Voluntari

Au marcat: Andrei Dumiter (27), respectiv Philip Otele (42), Karlo Muhar (45, 58), Luka Juricic (90+2).

Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitri asistenţi: Ferencz Tunyogi (Zalău), Adrian Vornicu (Iaşi); al patrulea oficial: George Cătălin Găman (Craiova)

Arbitru video: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitru asistent video: Vlad Bârleanu (Bucureşti)

Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Paul Mincu (Bucureşti) - LPF

4 VIDEO „Nasty” și-a ales candidatul pentru București! Pe cine susține fostul tenismen?