China: Echipa lui Cosmin Olăroiu a învins-o pe cea a lui Dan Petrescu

Jiangsu Suning, echipa lui Cosmin Olăroiu a învins-o acasă pe cea a lui Dan Petrescu, Guizhou Hengfeng, cu scorul de 3-1, într-un meci disputat duminică în etapa a 16-a a campionatului de fotbal al Chinei.

Golurile au venit după minutul 60. Guizhou Hengfeng, lanterna roşie, a deschis scorul graţie lui Zheng Kaimu, în minutul 65. Gazdele au revenit prin reuşitele lui Richmond Boakye (72), Wu Xi (74) şi Zhang Xiaobin (90).

În clasament, formaţia lui Olăroiu este pe locul 5, cu 28 de puncte, la 5 puncte de liderul Beijing Guoan şi la patru puncte de Shandong Luneng, aflată pe locul 2. Ocupanta locului Shanghai SIPG, are 30 de puncte şi un joc mai puţin disputat şi poate urca pe prima poziţie.

Guizhou Hengfeng are doar 8 puncte, 4 dintre acestea fiind obţinute în cele cinci meciuri de campionat sub conducerea lui Dan Petrescu, numit la începutul lui iunie. Echipa este la 7 puncte de primul loc deasupra zonei retrogradării.


AGERPRES (editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Noua Eră / O poveste care dă fiori despre ce va să vină...

2 Barack Obama a declarat că extratereștrii sunt reali și a dat informații despre Zona 51

3 Jaful spectaculos pe care nimeni nu l-a observat timp de trei zile. Hoții care au fugit cu peste 100 milioane de euro nu au fost prinși

4 A fost prins criminalul lui Gheorghe Chindriș. Detalii șocante din anchetă: victima, lovită în cap cu un calorifer electric

5 Mafioți ucraineni au folosit identitatea unei judecătoare a CCR pentru a fura o firmă din România. „Am formulat plângere penală”