Ciucă și Tătaru, convocați marți de Iohannis la Cotroceni

Ciucă și Tătaru, convocați marți de Iohannis la Cotroceni

Premierul interimar Nicolae Ciucă și ministrul sănătății, Nelu Tătaru, au fost convocați marți de președintele Klaus Iohannis la Palatul Cotroceni pentru a discuta situația sanitară din România.

Discuția cu Ciucă și Tătaru va începe la ora 15.00.

Marți dimineață ministrul apărării naționale, Ionel Nicolae Ciucă, a preluat exercitarea mandatului de prim-ministru interimar.

Înainte de ședința cu premierul interimar și ministrul Apărării, la ora 14.00, Iohannis are programată o videoconferință cu ambasadorii statelor membre ale Uniunii Europene acreditați în România.

​​Liberalii se întâlnesc marți dimineață la partid pentru a discuta strategia de negociere pentru formarea noului guvern, în contextul în care Ludovic Orban a demisionat din funcția de premier. În cursul serii, liderii PNL vor avea în cursul serii și cu președintele Klaus Iohannis.


populare
astăzi

1 Copiii care s-au aruncat îmbrățișați în fața unui TIR aveau 13, respectiv 15 ani. Motivul tulburător pentru care și-ar fi pus capăt zilelor

2 Donald Trump l-a sunat pe Viktor Orban ca să-l întrebe de ce blochează negocierile de aderare a Ucrainei la UE

3 BREAKING Cometa activă 3I / ATLAS ar putea fi o sondă extraterestră / Oamenii de știință de la Harvard vorbesc despre posibilitatea de a fi „vizitați” în …

4 „În a doua jumătate a anului situația categoric se va deteriora atât pentru firme cât și pentru populație”

5 VIDEO Primarul localității din care era fata de 14 ani oferă detalii șocante / Au fost identificați tinerii care au murit pe A1, loviți de un TIR