Claudiu Florică, acuzat de DNA de complicitate la abuz în serviciu (surse)

Claudiu Florică, acuzat de DNA de complicitate la abuz în serviciu (surse)

Omul de afaceri Claudiu Florică este acuzat de procurorii DNA de complicitate la abuz în serviciu în dosarul Microsoft 2, potrivit unor surse judiciare.

 Omul de afaceri Claudiu Florică, la DNA

Omul de afaceri Claudiu Florică s-a prezentat luni la DNA pentru a fi audiat în dosarul Microsoft 2.

În cursul dimineții, la DNA au mai venit fostul ministrul al Educației Alexandru Athanasiu și foștii directori Microsoft — Silviu Hotăran și Ovidiu Artopolescu.

Surse judiciare au declarat pentru AGERPRES că cei doi foști manageri Microsoft ar fi fost puși sub acuzare .

AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?