Clotilde Armand a pierdut procesul împotriva ANI

Clotilde Armand a anunțat pe Facebook că noul judecător i-a respins contestația împotriva raportului ANI. Ea pierde astfel procesul prin care ceruse anularea raportului ANI, in care a fost declarata in incompatibilitate si conflict de interese.

”Nicio surpriză în minuta instanței – noul judecător – numit „noaptea, ca hoții” fără nicio motivare sau argument juridic – și-a îndeplinit misiunea pentru care a fost promovat la Curtea de Apel. A respins contestația mea împotriva raportului ANI. Voi contestă această decizie și voi face o plângere către Inspecția Judiciară pentru gravele abateri juridice de asta”, a scris Armand pe Facebook.


populare
astăzi

1 DOCUMENT Cine din servicii o fi dat drumul la chestia asta? Și ce o fi atât de grav?

2 Mirări și întrebări în Securistan / Câteva lucruri care nu se leagă / Cine trage sforile în criza politică?

3 AUDIO Aflăm în premieră că puteam plăti toți mai puțin la curent, dar nu s-a vrut / Bolojan, acuzații grave la adresa Hidroelectrica!

4 BREAKING Bombă în PSD! / Rafila s-a opus de la bun început oricărei renegocieri cu Pfizer. Proba este o adresă către premierul Ciucă

5 „Cine te-a pus, Marcele?” / Reproșuri pentru Ciolacu în PSD după demisia Victoriei Stoiciu