Cluj: A murit Dumitru Fărcaş; artistul avea 80 de ani

Taragotistul Dumitru Fărcaş a murit în noaptea de luni spre marţi într-un spital din Cluj-Napoca, unde se afla internat pentru o intervenţie.

Potrivit directorului Casei de Cultură a Studenţilor, Flavius Milăşan, unde Dumitru Fărcaş era consultant artistic, acesta a murit în urma unui infarct.

Dumitru Fărcaş împlinise în luna mai vârsta de 80 de ani.

Detaliile înmormântării vor fi stabilite de familie şi vor fi comunicate ulterior. AGERPRES / (A - autor: Elena Stanciu, editor: Irina Poenaru, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce-a ajuns Cioloș...

2 Așa o fi?

3 „Nu facem consultări oficiale joi și vineri pentru că doi lideri de partid lipsesc din București. Pe cuvântul lui că așa e? E șocant”

4 Voi ce părere aveți? / Are dreptate omul ăsta?

5 „M-au văzut că sunt interesat și au scumpit biletul”. Cum se stabilesc, de fapt, prețurile zborurilor