Cod galben de intensificari ale vântului în 8 județe, și de ceață în 4 județe

Cod galben de intensificari ale vântului în 8 județe, și de ceață în 4 județe

Meteorologii au emis, sâmbătă, alte două atenționări nowcasting, una de vânt puternic, valabilă în opt județe, până la ora 16,00 și alta de ceață, până la ora 13,00.

Foto: (c) RADU TUȚĂ/AGERPRES ARHIVĂ

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie /ANM/, între orele 10,00 și 16,00, în județul Ilfov, inclusiv în municipiul București, în județele Buzău, Ialomița și local în Prahova, Dâmbovița, Argeș, Teleorman și Brăila se vor semnala intensificări ale vântului cu viteze ce la rafală vor atinge și depăși 55-60 km/h.

De asemenea, între orele 10,00 și 13,00, local în județele Suceava, Botoșani, Iași și Galați, inclusiv drumurile europene și naționale aferente, se va semnala ceață, care determină scăderea vizibilității, local sub 200 m și izolat sub 50 m.

AGERPRES/(AS — autor: George Bănciulea, editor: Magdalena Tănăsescu)


populare
astăzi

1 CTP critică atitudinea lui Drulă după alegerile din Capitală: schimbare de ton care „dezgustă”

2 Corina Caragea, luată prin surprindere în vacanța din Doha: „Te măriți cu mine? Du-te dracu!”

3 Avertismentul unui politolog / „În Federatia Rusă se înmulțesc semnele unei mobilizări generale mascate”

4 Reuters, despre alegerile din București: „Va exista o schimbare în echilibrul de putere”

5 De ce au pierdut PSD și USR alegerile în Capitală. Analiza lui Traian Băsescu