CORNELIU VADIM TUDOR nu poate candida la ALEGERILE EUROPARLAMENTARE

CORNELIU VADIM TUDOR nu poate candida la ALEGERILE EUROPARLAMENTARE / FOTO: Mediafax

CORNELIU VADIM TUDOR nu poate candida la alegerile europarlamentare, a decis BEC, susține Realitatea TV. PRM nu ar fi strâns numărul necesar de semnături.

"Toate partidele și listele au așa-zise nereguli. nu poți să te incadrezi... nu suntem la bacalaureat. Listele nu sunt scrise de mine. Sunt 222.000 de oameni din țară. Nu sunt nereguli. Sunt neconcordanțe. Mici imperfecțiuni. Numai pe ale noastre le-au văzut", a declarat Corneliu Vadim Tudor.

Biroul Electoral Central a admis, miercuri, listele de candidaţi depuse de alianţa PSD-UNPR-PC, PNL, PDL, PMP, UDMR, PP-DD, Forţa Civică şi PNŢCD a anunţat purtătorul de cuvânt al BEC, Marian Muhuleţ.

Muhuleţ a menţionat că în cazul PNŢCD a fost adoptată o decizie de admitere parţială a listei de candidaţi.
El a precizat că una dintre candidaturile depuse de PNŢCD a fost invalidată, respectiv cea a Mariei Stavrositu, care nu a depus în dosarul de candidatură declaraţia de colaborare sau nu cu fosta Securitate.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 Un document care dă fiori...

2 Grindeanu și Simion și-au îngropat șandramalele? Directorul INSCOP spune că e dezastru pentru AUR și PSD

3 Voi ați citit asta? /

4 Uite o informație care dă de gândit despre „imbatabilii” americani...

5 Se rescrie istoria după desecretizarea arhivelor diplomatice? Cele trei puncte critice din dosarele Ministerului de Externe