Cristiano Ronaldo, strălucitor, dar în lacrimi: Accidentare la meciul care i-a adus primul trofeu la Al Nassr

Cristiano Ronaldo (38 de ani), atacantul lui Al Nassr, a suferit o accidentare în finala Arab Club Champions Cup, contra lui Al Hilal, scor 2-1. Portughezul a marcat ambele goluri ale formației sale, dar a părăsit terenul în lacrimi, accidentat.

Starul lusitan a spart gheața după transferul la Al Nassr. A reușit să câștige primul trofeu cu formația saudită , după ce în sezonul trecut le-a ratat pe toate. Contra lui Al Hilal, la care au jucat vedete ca Milinkovic-Savic, Koulibaly, Neves sau Malcom, a deschis scorul în minutul 51, prin brazilianul Michael.

Ronaldo a reușit să spargă gheața la Al Nassr. Foto Profimedia

Al Nassr a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Al Amri (71), însă Cristiano Ronaldo a ieșit la rampă și a egalat în minutul 74. Starul portughez a punctat și în reprizele de prelungiri, în minutul 98, aducând atfel trofeul Arab Club Champions Cup lui Al Nassr.

Însă minutul 112 avea să știrbească bucuria lui Cristiano Ronaldo. După o tentativă de a deposeda un adversar, portughezul s-a prăbușit pe gazon și a cerut intervenția echipei medicale. CR7 a fost scos de pe teren cu o mașinuță, moment în care a izbucnit în lacrimi.

Cristiano Ronaldo, scos cu mașinuța de pe teren. Captură TV

Astfel, debutul său în noua stagiune a campionatului din Arabia Saudită e pus sub semnul întrebării. Mâine, Al Nassr are meci cu Al Ettifaq, formația pregătită de Steven Gerrard.

4 VIDEO „Nasty” și-a ales candidatul pentru București! Pe cine susține fostul tenismen?