CTP, comentariu acid la adresa fraților Tate: „Doi giboni adulți zburdă nestingheriți pe plaiurile noastre”

Cristian Tudor Popescu scrie duminică, într-o postare pe Facebook, că este „o batjocură cruntă” pentru România faptul că frații Tate au ajuns milionari în România, în doar câțiva ani.

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu

Cristian Tudor Popescu scrie duminică, într-o postare pe Facebook, că este „o batjocură cruntă” pentru România faptul că frații Tate au ajuns milionari în România, în doar câțiva ani.

„Știați că gibonul s-a aclimatizat și trăiește în România? Cele două exemplare, cunoscute sub numele de frații Tate, doi giboni adulți, zburdă de ani de zile nestingheriți pe plaiurile noastre.

N-am scris nimic despre ei până acum, am și eu limite în a-mi mânji condeiul. Dar specimenele zbiară la mine din ecrane zi de zi, mai ceva decât atacurile cotidiene cu rachete ale Rusiei. Nu-i pot face să tacă, dar pot să zic și eu ceva. Scurt”, a scris gazetarul pe Facebook.

CTP consideră că frații Tate au ajuns milionari doar datorită „tâmpitelor și tâmpiților din această țară”.

„Este o batjocură cruntă pentru România faptul că acești inși au venit aici cu mâna-n chiloți și au ajuns milionari în câțiva ani. Cum? Folosindu-se de tâmpitele și tâmpiții din această țară, precum și de organele noastre bolnave. O reclamă mai bună decât frunza lui Udrea pentru alții ca ei: «Veniți în România! Aici e de noi!»”, a continuat acesta

„Și mai e ceva ce mă zgârie pe creier: parcă-i văd, în curând, în loc să fie băgați după gratii, la Zoo, liberi, cu audiență și mai mare pe net, dându-ne cu tifla”

Frații Andrew și Tristan Tate sunt arestați preventiv din 30 decembrie 2022 pentru trafic de persoane și viol. Cei doi rămân în Arestul Central al Poliției Capitalei până pe 27 februarie, după ce Curtea de Apel București a respins contestația britanicilor.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 „Am făcut sex într-un hotel chinezesc, apoi am descoperit că am fost difuzați către mii de oameni”

2 Profesoara româncă rupe tăcerea despre legătura sa cu Jeffrey Epstein: „Aș vrea să nu-l fi cunoscut niciodată. Sunt revoltată de depravarea sa”

3 „Un mic trădător de țară”. Apropiat al lui Trump, acuzații explozive din SUA: George Simion a făcut lobby pentru scoaterea României din Visa Waiver

4 De citit... / Statele care pot „băga” SUA sau China oricând în „buzunare”

5 Țara în care am ajuns să trăim...