Cum au traversat avioanele lui Putin România în drum spre Geneva și de ce au fost flancate de două avioane americane

Avionul prezidenţial al lui Vladimir Putin a zburat peste România în calea sa spre Geneva, la summitul cu omologul său american, Joe Biden, potrivit presei ruse.

Nava aeriană a preşedintele Rusiei, Vladimir Putin, a fost întâmpinată de două avioane militare americane în spaţiul aerian al României, în calea sa spre Geneva. Două aeronave ale delegaţiei ruseşti Il-96-300 au decolat din Soci, urmând să ajungă la Geneva pentru summitul Putin-Biden.

Cu o oră înainte de summit, avioanele liderului rus RA-96021 şi RA-96022 au intrat în spaţiul românesc, unde au fost întâmpinate de navele militare americane.



populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 VIDEO Fosta soție, dezvăluiri dureroase despre partea întunecată a lui Péter Magyar, premierul ales al Ungariei

3 SONDAJ Pe cine vor românii premier: Bolojan este pe locul doi în preferințe

4 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

5 Un laș de care ar trebui să ne fie scârbă...