Cutremur cu magnitudinea de 4,2 în zona seismică Vrancea

Cutremur cu magnitudinea de 4,2 în zona seismică Vrancea

Risc Seismic

Seismul s-a produs sâmbătă, la ora 14.09, la o adâncime de 140 de kilometri. Nu sunt victime, nici pagube înregistrate.

Cutremurul a avut loc în zona seismică Vrancea-Buzău

Cutremurul a avut loc în zona seismică Vrancea-Buzău

Un cutremur cu magnitudinea 4.2 s-a produs sâmbătă, 11 martie, în zona seismică Vrancea- Buzău. Seismul a fost înregistrat la ora 14.09 și s-a produs la o adâncime de 140 de kilometri.

Cutremur BUZAU jpg

„Cutremurul s-a produs la 57km NV de Buzău, 58km SE de Sfântu-Gheorghe, 61km E de Brașov, 64km V de Focșani, 73km NE de Ploiești”, potrivit INCDFP.

Nu s-au semnalat victime, nici pagube.

Sursa: adevarul.ro

Risc Seismic


populare
astăzi

1 Corina Caragea, luată prin surprindere în vacanța din Doha: „Te măriți cu mine? Du-te dracu!”

2 CTP critică atitudinea lui Drulă după alegerile din Capitală: schimbare de ton care „dezgustă”

3 Postarea lui Tusk care a aprins X-ul: mesaj direct către Washington, devenit viral în mai puțin de o zi

4 Avertismentul unui politolog / „În Federatia Rusă se înmulțesc semnele unei mobilizări generale mascate”

5 Cât de importantă mai e România pentru aliați. Mesajul al lui Armand Goșu: „Occidentalii nu-s tâmpiți să-i facem din vorbe”