Dăncilă: Nu am luat în calcul respingerea de către preşedinte a propunerilor de miniştri; sper să am luni un răspuns

Dăncilă: Nu am luat în calcul respingerea de către preşedinte a propunerilor de miniştri; sper să am luni un răspuns

Premierul Viorica Dăncilă a declarat sâmbătă că speră să aibă luni un răspuns de la preşedintele Klaus Iohannis privind propunerile de noi miniştri la MAI şi MAE, precum şi pentru funcţia de vicepremier pentru parteneriate strategice, menţionând că nu a luat în calcul respingerea vreunei propuneri.

"Este weekend. Nu am niciun răspuns de la domnul preşedinte Iohannis. Sper ca luni să am un răspuns. Nu am luat în calcul respingerea vreunei propuneri. În această situaţie, vom avea o discuţie în cadrul Comitetului Executiv Naţional", a afirmat Dăncilă la o conferinţă de presă la Târgu Mureş. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Administratoarea blocului din Rahova a ajuns la audieri și susține că reprezentanții firmei recomandate de Distrigaz au rupt sigiliul

2 De citit...

3 Virginia Giuffre a mărturisit că a fost violată de un „prim-ministru cunoscut” pe insula lui Epstein. „Am ieșit plină de sânge”

4 Postarea lui CTP despre tragedia din cartierul Rahova a stârnit dezbateri aprinse: „Îți pasă mai mult de ucraineni decât de români”

5 Un oficial al BNR, declarații surprinzătoare despre recuperarea Tezaurului României din Rusia la un post TV din Polonia