Danileț, reacție acidă despre candidați: Antonescu să se întoarcă în hibernare, Ponta nu mai are ce căuta în politică

Danileț, reacție acidă despre candidați: Antonescu să se întoarcă în hibernare, Ponta nu mai are ce căuta în politică

Fostul judecător Cristi Danileț a criticat, într-o postare pe Facebook, candidații la alegerile prezidențiale. Simion e în cădere, Antonescu să se întoarcă în hibernare, Ponta nu mai are ce căuta în politică.

Cristi Danileț FOTO: FB

Cristi Danileț FOTO: FB

Gânduri la exit poll. Aș fi vrut să iasă mai mulți cetățeni la vot. Dar needucații civic sunt destui. Simion e în cădere. Nu mai are de unde scoate voturi. Să te afișezi cu Georgescu care te-a înjurat in campanie este sinucidere. Să spui oamenilor că tu vrei să ajungi Președinte ca să il aduci la putere pe Georgescu înseamnă să nu înțelegi ce e Președinția unei țări”, a scris Cristi Danileț, pe Facebook.

Potrivit acestuia, Antonescu, susținut de trei partide aflate la putere, are scor cât Nicușor Dan, independent.

„Uau, ce nașpa! De abia astept să se rupă USL, cea mai nocivă alianță politică din România! Iar Antonescu să se întoarcă în hibernare”, a precizat Danileț.

În opinia acestuia, „Ponta e bun la inundații, plagiate și minciuni În politică nu mai are ce căuta”.

În ceea ce o privește pe Elena Lasconi, acesta susține că „încă așteaptă filmulețul”.

„Fanii ei își dau seama ce au făcut, sper! Poate își vor reveni în turul doi. Restul nu contează”, a concluzionat Danileț.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Documente / Această turnătoare a fost timp de 10 ani membră CNA...

2 „15.000 de euro în numerar, 4.000 de euro în bijuterii. Eram furioasă”

3 Stupoare la Chișinău după rezultatele unui sondaj realizat în România. Jurnalist: „Nu pot să înțeleg această combinație de trădare și spaimă”

4 Ce ar putea fi misterioasa aeronavă care s-a prăbușit recent lângă baza Area 51

5 Românul care l-a consiliat pe Trump anunță ce li se pregătește rușilor și coreenilor. „N-are nicio problemă să recurgă la metode foarte dure”