Darren Cahill, mesaj superb: Ce le-a cerut organizatorilor de la Wimbledon în cazul Simonei Halep

Simona Halep (30 de ani, 19 WTA) a cam devenit ţinta criticilor, după rezultatele din ultima perioadă. Antrenorul Sever Dron tocmai a făcut-o praf pe fosta ocupantă a locului 1 WTA, după cum Adevărul a scris aici.

În schimb, un alt antrenor, cel sub comanda căruia Halep a obţinut cele mai bune rezultate din carieră, rămâne un mare susţinător al Simonei. Vorbim despre Darren Cahill. Care, potrivit Spotmedia , tocmai a scris un mesaj superb care o vizează pe Halep.

Concret, australianul le-a cerut organizatorilor de la Wimbledon 2022 (27 iunie – 10 iulie) ca „Simo“, campioana ediţiei din 2019, să joace meciul de deschidere al zilei de marţi pe arena centrală. În mod normal, această onoare revine câştigătoarei din anul precedent. Cum însă Ashleigh Barty, campioană la Wimbledon 2021, s-a retras, Cahill a venit cu această idee.

„COVID a anulat Wimbledonul din 2020, iar Simona n-a putut juca, anul trecut, din cauza unei accidentări, aşa că Ash Barty a primit onoarea (n.r. – de a evolua în meciul de deschidere de marţi pe arena centrală). Cu Ash retrasă, privilegiul şi onoarea ar trebui să revină Simonei. Şi-a câştigat dreptul în 2019“, a scris Cahill, potrivit Spotmedia.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Statul a închis ferma cu vaci Black Angus a lui Gigi Nețoiu de la Cetate. Afacerea funcționa în afara legii

2 Un pilot ucrainean de drone a făcut o descoperire neașteptată într-un depozit al trupelor rusești

3 De citit... / Iancu Brânză, creierul economic al unui premier fără suflet

4 Citiți și voi ce s-a întâmplat în secunda doi după ce CCR a validat reforma privind pensiile magistraților

5 Jocurile Olimpice, un maraton sexual? O sportivă a avut curajul să explice de ce e criză de prezervative în Satul Olimpic