David Popovici, apariție surprinzătoare pe Litoral. Baie de mulțime, aplauze și ovații pentru marele campion

David Popovici, apariție surprinzătoare pe Litoral. Baie de mulțime, aplauze și ovații pentru marele campion

David Popovici a participat astăzi la AtlantisMan, o competiție de înot în ape deschise care se desfășoară pe Plaja Poseidon din stațiunea Jupiter. Campionul mondial olimpic a luat startul într-o cursă pentru amatori și a fost aclamat la scenă deschisă de oamenii prezenți în zonă.

După ce a scris istorie la Campionatele Mondiale de la Singapore, unde a câștigat atât cursa de 100, cât și cea 200 metri liber, David Popovici a intrat vacanță. Înotătorul s-a întors de la Sibiu și a luat drumul Litoralului, ajungând astăzi la o competiție de înot în ape deschise care se desfășoară pe la Jupiter, spre surprinderea chiar și a organizatorilor.

David Popovici a concurat într-una dintre probele de ștafetă din cadrul AtlantisMan, iar intrarea sa în mare a fost acompaniată de aplauze și de ovații primite din partea fanilor prezenți la eveniment, bucuroși că au ocazia să-l vadă pe marele campion de la doar câțiva metri distanță.

Starul natației nu a concurat în proba principală, de 10 kilometri (probă olimpică), ci într-una dintre cele secundare, destinate amatorilor.

Sursa: adevarul.ro


Citește și:

populare
astăzi

1 Olguța Vasilescu a comis-o iar!

2 CTP / „Dacă Vance ajunge în capul Americii, abia atunci vom vedea cât de negru poate fi iadul pe pământ”

3 Bad Boy Gabi Tamaș, bătut de un bodyguard și aruncat în stradă. Motivul pentru care a fost agresat

4 Armata Ucrainei a reușit să încercuiască trupele ruse de ocupație care avansau în direcția Dobropillya, în Donețk

5 România, ironizată și simpatizată în Balcani: „Vampiri. Urși peste tot. Le place să bârfească la muncă și îi numeam Securitatea”