Directorul Seminarului din Dorohoi a decedat în urma infecţiei cu noul coronavirus

Directorul Seminarului Teologic Liceal Ortodox "Sfântul Ioan Iacob" Dorohoi, preotul Constantin Muha, a decedat, joi, în urma infecţiei cu virusul COVID-19, a declarat, pentru AGERPRES, directorul Direcţiei de Sănătate Publică Botoşani, Monica Adăscăliţei.

Potrivit acesteia, preotul în vârstă de 52 de ani s-a stins din viaţă într-o clinică din Iaşi, unde a fost transferat în cursul zilei de miercuri.

Constantin Muha ar fi fost diagnosticat cu SARS-CoV-2 săptămâna trecută, după ce ar fi prezentat simptomele specifice bolii.

Numărul deceselor generate de COVID- 19 a ajuns la Botoşani la 120. AGERPRES (A, AS - autor: Cristian Lupaşcu, editor: Mihai Simionescu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 VIDEO Gest de văcarul satului la birt făcut de Veștea în platou la Euronews

2 Citiți și voi ce spune omul ăsta despre „salvatorul” Veștea

3 Criză în PNL / Barca lui Bolojan cam ia apă / Ce organizații și-au anunțat susținerea pentru Adrian Veștea

4 E circ la PNL / Șefii din jurul lui Bolojan au decis să nu voteze un guvern Veștea, dar e doar o chestiune de timp până când lucrurile vor exploda

5 Așa o fi?