DNA a pus SECHESTRU pe AVEREA Elenei Udrea!

DNA a pus SECHESTRU pe AVEREA Elenei Udrea!

Elena Udrea a fost adusă vineri cu duba la DNA, din arestul Poliţiei Capitalei, unde este plasată ca măsură preventivă în Dosarul Galei Bute. Procurorii nu au solicitat aducerea acesteia pentru audieri, ci pentru a-i aduce la cunoştinţă un proces verbal de instituire a unui sechestru.

Potrivit avocatului Elenei Udrea, anchetatorii au impus sechestru asigurator pe o parte a averii clientei sale. "S-a pus sechestru pe buni în valoare de câteva milioane de lei. Este o sumă pe care au calculat-o procurorii ca prejudiciu în acest dosar. S-a pus sechestru pe o sumă de imobile şi pe nişte părţi sociale ale unor societăţi. Probabil că sechestrul se va institui în cazul mai multor persoane", a declarat avocatul Marius Striblea.

Potrivit unor surse judiciare, DNA pune sechestru şi pe averea fostului ministru al Economiei Ion Ariton, şi el anchetat în Dosarul Gala Bute.


populare
astăzi

1 Nu, nu e Isărescu, e proprietarul Lukoil, Alekperov...

2 Poză de visat urât...

3 Da, oameni buni, asta este adevărata față a Rusiei! / „Sunt în stare de șoc. Băiatul meu zace acolo din 8 mai. Nici măcar nu pot să-l îngrop”

4 VIDEO Cluj-Napoca, România...

5 David Popovici a refuzat elegant propunerea celor de la PSD. A spus «nu» la ceva ce mulți tineri și-ar fi dorit din plin