Dolj: 25 de autoturisme dintr-o parcare din Craiova, găsite cu anvelopele tăiate

Un număr de 25 de autoturisme dintr-o parcare din cartierul Brazda lui Novac din Craiova au fost găsite, miercuri dimineaţa, de către proprietari, cu anvelopele tăiate.

Potrivit IPJ Dolj, cazul a fost sesizat poliţiştilor Secţiei 4 Poliţie Craiova care au demarat cercetările, iar până în prezent au fost identificate 25 de autoturisme care aveau câte două anvelope tăiate.

În cauză, poliţiştii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de distrugere şi desfăşoară cercetări în vederea identificării autorilor şi tragerii la răspundere penală a acestora. AGERPRES


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 Și chestia asta pute tot a Servicii...

3 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

4 Comuna din România unde se construiește primul centru de date din lume cu Inteligență Artificială Cuantică

5 Scena virală cu tânăra din Coreea care străbate România pe bicicletă. „Nu intră bine în țară că se întâlnește cu valorile noastre”