Dolj: Altercaţie între mai mulţi medici de la SJU Craiova; unul dintre ei a fost amendat de poliţişti

Dolj: Altercaţie între mai mulţi medici de la SJU Craiova; unul dintre ei a fost amendat de poliţişti

La Spitalul Judeţean de Urgenţă (SJU) din Craiova a avut loc, marţi, o altercaţie între mai mulţi medici, în urma căreia unul dintre aceştia a fost amendat de poliţişti cu suma de 1.000 lei pentru proferare de injurii şi a fost deschis un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lovire sau alte violenţe.

"În cursul acestei zile, poliţiştii au fost sesizaţi cu privire la producerea unei altercaţii între mai mulţi medici de la un spital din Craiova. Poliţiştii s-au deplasat la faţa locului şi au constatat că evenimentul se confirmă. În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lovire sau alte violenţe", au precizat reprezentanţii IPJ Dolj.

Dosarul penal a fost întocmit de poliţişti în urma unei plângeri depuse de unul dintre medici.

Potrivit unor surse, medicul amendat a mai fost implicat de-a lungul timpului în diverse altercaţii cu colegi din spital şi scandaluri cu pacienţi sau conducerea spitalului, iar la începutul lunii octombrie 2018 i-a fost desfăcut contractul de muncă, însă a câştigat procesul cu Spitalul de Urgenţă Craiova şi în martie a.c. a fost reangajat. AGERPRES / (AS - autor: Maria Mitrică, editor: Marius Frăţilă, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce scrie Ana Birchall despre ce urmează să se întâmple după decizia judecătoarei Savonea în cazul Voiculescu?

2 Citiți asta / Aceste porcării transpartinice au îngropat România....

3 „Venea Mercedesul şi mă lua dimineaţa, aveam apartament în închisoare, puteam să aduc 100 de femei!”

4 Bătaie în timpul unui zbor Tel Aviv - Bucureşti. 30 de pasageri au fost implicaţi în altercaţie. Poliția a intervenit imediat după aterizare

5 Mihaela Bilic, postare controversată în care atacă Big Pharma