Dolj: Femeie de 72 de ani găsită decedată cu urme de violenţă; soţul ei, de 73 de ani, găsit spânzurat

O femeie de 72 de ani din comuna Ţuglui, judeţul Dolj, a fost vineri găsită decedată la locuinţa sa, pe corpul acesteia fiind urme de violenţă, iar soţul său, de 73 de ani, a fost găsit spânzurat în podul casei.

Potrivit IJ Dolj, în cursul zilei de vineri, poliţiştii au fost sesizaţi cu privire la faptul că o femeie a fost găsită decedată în locuinţa sa din Ţuglui, iar poliţiştii ajunşi la faţa locului au constatat că aceasta prezenta urme de violenţă. De asemenea, în podul locuinţei a fost găsit spânzurat şi soţul femeii, un bărbat în vârstă de 73 de ani.

Cazul a fost preluat de un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Dolj. AGERPRES / (AS - autor: Maria Mitrică, editor: Marius Frăţilă, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 Și chestia asta pute tot a Servicii...

3 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

4 Comuna din România unde se construiește primul centru de date din lume cu Inteligență Artificială Cuantică

5 Scena virală cu tânăra din Coreea care străbate România pe bicicletă. „Nu intră bine în țară că se întâlnește cu valorile noastre”