Dragnea, aseară, la Sucevița: Paul ar fi un foarte bun prim-ministru. Un pesedist pe care ne putem baza cu toții

Dragnea, aseară, la Sucevița: Paul ar fi un foarte bun prim-ministru. Un pesedist pe care ne putem baza cu toții. Da este vorba despre vicepremierul Paul Stănescu, baronul de Olt. Singurul dintre liderii PSD luat de Dragnea în pribegia din Moldova. Unde caută cu disperare sprijin pentru răsturnarea lui Tudose din fruntea actualului Guvern. 

Aceasta va fi propunerea cu care Dragnea și acoliții se vor prezenta în fața CExN de la Iași, de la sfârșitul acestei luni.

De săptămâna viitoare, spun sursele noastre, intră în rol și Olguța Vasilescu. Cu atacuri la Tudose.

Așa cum am anunțat, Tudose o va demite pe Carmen Dan.



populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”