Elena-Teodora Cadar a câştigat turneul de la Sharm El Sheikh

Jucătoarea de tenis Elena-Teodora Cadar, cap de serie numărul 4, a câştigat finala turneului ITF de la Sharm El Sheikh (Egipt), dotat cu premii totale de 10.000 de dolari, informează site-ul itftennis.com.

Elena-Teodora Cadar a câştigat turneul de la Sharm El Sheikh (Imagine: Mediafax Foto)

Elena-Teodora Cadar a învins-o, în ultimul act al competiţiei, pe principala favorită, sportiva spaniolă Nuria Parrizas-Diaz, scor 2-6, 7-6 (8/6), 6-4.

Sursa: mediafax.ro

2 Bilanțul după trei luni al noului comandant al Forțelor Armate Ucrainene: Armata lui Putin sângerează din greu, dar câștigă încă teren

4 „Această funcție revine prin tradiție Statelor Unite” / Băsescu dezvăluie că nu România l-a propus pe Mircea Geoană la NATO!

5 Se întâmplă lucruri? / Se strânge robinetul?