Euro 2023 U21. Spania U21 - Elveția U21 2-1, în sferturile Euro 2023

Spania a învins Elveția, scor 2-1, în sferturile de finală ale Campionatului European de tineret, în meciul disputat pe stadionul Giulești, din București!

Under 21 FOTO: Arhivă Adevărul

Ibericii sunt cei care au dominat marea majoritate a meciului de pe stadionul Giulești, însă au reușit să deschidă scorul târziu, abia în minutul 68, prin Sergio Gomez, care marcat la poarta lui Saipi cu un șut din careu.

Spaniolii spre finalul partidei, iar în minutele suplimentare, Elveția a înscris prin Zeki Amdouni . Elveția nu a rezistat presiunii puse de „Furia Roja”, iar în prima repriză din timpul suplimentar, Juan Miranda, fundașul lui Betis, a înscris și a făcut 2-1 pentru Spania , marcând golul care duce Spania mai departe în semifinale.