EXCLUSIV Constituirea „Blocului Democratic” ar elimina USR din Parlament

Constituirea „Blocului Democratic” ar elimina USR din Parlament, arată primele cercetări făcute în piață după demararea discuțiilor. Practic, niciun primar susținut în prezent de USR nu va mai obține un nou mandat. Mai mult, USR nu va mai trece pragul electoral la parlamentarele din toamna lui 2024. Este luată în calcul și comasarea alegerilor locale cu cele parlamentare. Practic, în Parlamentul României vor mai accede doar „Blocului Democratic”(PNL și PSD), AUR și UDMR.


populare
astăzi

1 Primul general român care spune pe bune ce se întâmplă

2 Țara în care am ajuns să trăim...

3 SURSE S-a aflat formula viitorului Executiv. Cum ar putea arăta Guvernul condus de Eugen Tomac

4 Amănunte care dau fiori despre explozia dronei din Portul Constanța...

5 „Valorile” României au lovit din nou...