FC Argeş a învins la limită CS Mioveni, în primul meci al etapei a şasea din Superligă

Echipa FC Argeş a învins în deplasare, vinerii, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, în primul meci al etapei a şasea din Superligă.

FOTO Shutterstock

Oaspeţii au înscris în minutul 55, după o fază lucrată pe traseul Işfan – Njike şi finalizată, din careu, de Garita.

În minutul 82 Garita a înscris, dar golul a fost anulat de sistemul VAR, după aproape opt minute în care arbitrul din camera VAR a analizat faza.

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti (70 Trif ’) - Oancea, Lixandru, V. Pop (D. Toma 83’), Burnea (Coşereanu 82’) - Blănaru, Antal, C. Dumitru (Rădescu 82’). Antrenor: Alexandru Pelici

FC Argeş: Straton - Jakolis, M. Constantin, Cestor, Vianna - Meza Colli, Nijke - Işfan, Alceus (I. Şerban 60’), Bertrand (Tofan 84’) - Garita (Latovlevici 83’). Antrenor: Andrei Prepeliţă

Cartonaşe galbene: V. Pop 42, Balaur 90+10 / Alceus 36, Garita 48, Jakolis 63, Mezza Colli 90+10

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru - Ciprian Florin Danşa, Bogdan Gheorghe - Iulian Dima

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan - Adrian Vornicu

Observator: Cristian Nica