FC Hermannstadt a ratat în ultimile minute victoria cu Poli Iaşi (0-0), în Superligă

FC Hermannstadt a terminat la egalitate cu Politehnica Iaşi, scor 0-0, vineri seara, pe Stadionul Municipal din Sibiu, într-un meci din etapa a 17-a a Superligii de fotbal.

FC Hermannstadt putea câștiga meciul FOTO: Facebook

Sibienii au ratat un penalty în ultimele minute de joc (90+5), Petrişor Petrescu şutând pe lângă poartă. Lovitura de pedeapsă fusese acordată, în urma vizionării imaginilor video, pentru henţ în careu comis de Florin Ilie, scrie Agerpres.

Gazdele au mai ratat ocazii de gol prin Gabriel Iancu (12), Alexandru Jipa (12), Daniel Paraschiv (19) şi Ruben Fonseca (88), cea mai bună şansa a ieşenilor fiind irosită de Sergiu Buş (48).

În tur, FC Hermannstadt a câştigat cu 3-1 la Iaşi.

FC Hermannstadt a ajuns la 13 etape consecutive fără înfrângere , având trei victorii şi zece egaluri.

Poli Iaşi e neînvinsă de şase etape în care are o victorie şi cinci egaluri consecutive.

AFC Hermannstadt - CSM Politehnica Iaşi 0-0, Stadion Municipal - Sibiu

Petrişor Petrescu (FC Hermannstadt) a ratat un penalty în min. 90+5 (şut pe lângă poartă).

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Ovidiu Artene (Vaslui); al patrulea oficial: Ionela Alina Peşu (Craiova)

Arbitru video: Cătălin Popa (Piteşti); arbitru asistent video: Vlad Bârleanu (Bucureşti)

Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) - CCA, Imilian Şerbănică (Bragadiru) - LPF.

4 VIDEO „Nasty” și-a ales candidatul pentru București! Pe cine susține fostul tenismen?