FCSB a remizat în deplasare cu CS Mioveni, scor 1-1, în etapa a patra a Superligii

Mioveni a deschis scorul în prima repriză la o fază la care Ovidiu Popescu l-a talonat pe Vlad Pop şi s-a accidentat, Pop a continuat acţiunea, a centrat, iar Ionuţ Balaur a marcat cu un şut deviat, în minutul 26.

David Miculescu a egalat cu o lovitură de cap, în minutul 79, dintr-o centrare a lui Olaru.

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti (Buziuc 74’) - Oancea, Panait (Cierpka 60’), V. Pop, Burnea (A. Iacob 86’) – Rădescu (Antal 75’), Blănaru, Coşereanu (Trif 59’). Antrenor: Alexandru Pelici

FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu (Haruţ 30’), Dawa, Bouhenna, R. Boboc (Radaslavescu 80’) - Ad. Şut (Dulca 45’), Oaidă (Musi 58’) - Cordea, Miculescu, Oct. Popescu - I. Stoica (Olaru 58’). Antrenor: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: I. Balaur 62, Burnea 82 / Dawa 54

Arbitri: Kovacs Szabolcs - Ciprian Florin Danşa, Stelian Slabu – Iulian Dima

Arbitri VAR: George Cătălin Găman – Vlad Bârleanu

Observator: Alexandru Deaconu

3 Piedone este pe punctul de a pierde inclusiv Sectorul 5... E disperare mare printre acoliții lui... Deh, s-a schimbat joaca...