FCU Craiova, prima victorie în noul sezon al Superligii. Oltenii au învins la Botoșani

FC U Craiova a obţinut prima sa victorie din acest sezon al Superligii de fotbal, 1-0 (1-0) cu FC Botoşani, sâmbătă, în deplasare, într-un meci din etapa a patra a Superligii de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de argentinianul Juan Bauza (45).

Oaspeţii au avut şi o bară, prin acelaşi Bauza (46), scrie Agerpres.

Meciul a fost întrerupt circa 11 minute în prima repriză pentru analiza VAR a unei faze la care gazdele au solicitat penalty.

AFC Botoşani - FC U Craiova 1948 0-1 (0-1), Stadion Municipal - Botoşani

A marcat: Juan Bauza (45).

Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Vodă (Alba Iulia); al patrulea oficial: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)

Arbitru video: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti); arbitru asistent video: Marius Cristian Marchidanu (Brăila)

Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) - CCA, Adrian Pitu (Constanţa) - LPF.