Fiul lui Andrei Pleşu, vizat într-un dosar de trafic de droguri (surse)

Fiul lui Andrei Pleşu, vizat într-un dosar de trafic de droguri (surse)

Poliţiştii antidrog au efectuat, vineri, o acţiune pe linia combaterii traficului de droguri de risc cu opt percheziţii domiciliare în judeţul Iaşi şi în Bucureşti, în dosar fiind vizat şi Mihai Pleşu, fiul scriitorului Andrei Pleşu, informează surse judiciare.

În urma percheziţiilor, au fost identificate şi ridicate 500 de grame de rezină cannabis, alte ustensile folosite la cultivare, cântare electronice, grindere pentru mărunţit canabisul, pastile ecstasy, ciuperci halucinogene.

Potrivit surselor citate, până în prezent, au fost identificaţi opt suspecţi, printre ei şi Mihai Pleşu. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

4 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?