Florin Mergea/Rohan Bopanna sunt în semifinale

Perechea româno-indiană Florin Mergea/Rohan Bopanna s-a calificat în semifinalele Turneului Campionilor de la Londra, după numai două din cele trei etape din grupa „Ashe/Smith”.

Dublul numărul 8 în ATP 2015, a reuşit o nouă victorie mare, de această dată la dublul nr.4 ATP, Jamie Murray (Scoţia)/John Peers (Australia), scor 6-3, 7-6. Victoria este cu atât mai importantă pentru că a fost obţinută în faţa unui dublu care venea după o victorie în prima etapă din grupă.

Indiferent de ce se întâmplă în ultima etapă, Florin Mergea şi Rohan Bopanna sunt deja calificaţi în semifinale şi este posibil să intre în această fază a competiţiei de pe locul 1 în grupă.


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?