Florin Roman a demisionat din funcţia de vicepreşedinte al PNL

Deputatul liberal Florin Roman anunţă că a demisionat din funcţia de vicepreşedinte al PNL.

"Am înaintat astăzi demisia din funcţia de vicepreşedinte al Partidului Naţional Liberal după o îndelungă chibzuinţă. Atunci când începi să constaţi că, după multă muncă şi efort, părerea ta este minoritară, cred că decizia este cea corectă, iar majoritarii trebuie să-şi asume responsabilitatea unui partid care înseamnă 200.000 de membri", a scris Roman, luni, pe Facebook.

El arată că va rămâne în continuare "acelaşi deputat de opoziţie incisiv la adresa PSD". AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?