Fotbal - Liga I: CFR Cluj - CS Universitatea Craiova 4-0

CFR Cluj a surclasat-o pe CS Universitatea Craiova cu scorul de 4-0 (0-0), joi seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 13-a a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

După o primă repriză fără goluri, craiovenii au cedat complet în partea secundă după ce au rămas în zece oameni, în urma eliminării lui Achim (47), pentru al doilea cartonaș galben. Golurile clujenilor au fost înscrise de Mario Camora (52), Antonio Jakolis (58, 61), Davide Petrucci (63).

În urma acestui eșec, echipa din Bănie pleacă acum cu șansa a doua la calificarea în Europa League, fiind depășită de CSMS Iași la rezultatele directe.

FC CFR 1907 Cluj — CS Universitatea Craiova 4-0 (0-0), Stadion ''Dr. Constantin Rădulescu'' — Cluj-Napoca

Au marcat: Mario Camora (52), Antonio Jakolis (58, 61), Davide Petrucci (63).

Cartonaș roșu: Sebastian Achim (CS Universitatea, 47).

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenți: Valentin Avram (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea); arbitru de rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea)

Observatori: Eduard Dumitrescu (Pitești) — CCA, Imilian Șerbănică (Ilfov) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Un document care dă fiori...

2 Grindeanu și Simion și-au îngropat șandramalele? Directorul INSCOP spune că e dezastru pentru AUR și PSD

3 Voi ați citit asta? /

4 Uite o informație care dă de gândit despre „imbatabilii” americani...

5 Se rescrie istoria după desecretizarea arhivelor diplomatice? Cele trei puncte critice din dosarele Ministerului de Externe