Fotbal - Liga I: CSM Poli Iaşi - Academica Clinceni 2-0

Echipa de fotbal CSM Poli Iaşi a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0) formaţia Academica Clinceni într-o partidă disputată, vineri seara, în cadrul etapei a 3-a a Ligii I.

Formaţia condusă de Mihai Teja a deschis scorul imediat după pauză prin Ovidiu Horşia (minutul 47).

Pe finalul partidei, CSM Poli Iaşi a beneficiat de o lovitură de la 11 metri în urma unui fault al fundaşului Okan Chatziterzoglou asupra lui Platini. Atacantul Adrian Bălan a executat simplu şi a majorat diferenţa de pe tabela de marcaj.

După această victorie CSM Poli Iaşi a acumulat 7 puncte şi a urcat pe primul loc în clasamentul Ligii I, dar are un meci în plus jucat.

De partea cealaltă, după trei etape, Academica Clinceni este în continuare în căutarea primului punct în Liga I, înregistrând până acum 3 înfrângeri în 3 partide.

CSM Poli Iaşi - Academica Clinceni 2-0 (0-0), Stadion ''Emil Alexandrescu'' - Iaşi
A marcat: Ovidiu Horşia (47), Adrian Bălan (78 penalty).
Arbitru: Cătălin Busi (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galaţi) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - LPF

AGERPRES (AS-editor: Marius Ţone, editor online: Adrian Dădârlat)

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia