Fotbal - Liga I: Dinamo - FC Viitorul 3-2

Dinamo a întrecut-o pe FC Viitorul Constanţa cu scorul de 3-2 (2-0), duminică seara, pe Stadionul Dinamo din Bucureşti, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii I de fotbal.

După ce Viitorul a avut o bară în chiar primul minut de joc, la reluarea lui George Ganea, Dinamo a marcat de două ori în două minute consecutive, prin Slavko Perovic (29) şi Deian Sorescu (30). Ioan Filip (61), cu un şut de la distanţă, a dus scorul la unul de forfait.

Oaspeţii au marcat de două ori într-un interval scurt, prin Gabriel Iancu (76), cu un şut din întoarcere, şi Radu Boboc (79), dintr-o foarfecă superbă, dar nu au mai reuşit şi golul egalării.

FC Viitorul a a mai avut o bară, prin Lyes Houri (66), din lovitură liberă.

Dinamo şi-a luat, într-o măsură, revanşa după eşecul drastic din tur, cu 0-5.

Dinamo e neînvinsă de patru etape, în care are trei victorii şi un egal. FC Viitorul are o singură victorie în ultimele patru partide, un egal şi două eşecuri.

FC Dinamo Bucureşti - FC Viitorul Constanţa 3-2 (2-0), Stadion Dinamo - Bucureşti
Au marcat: Slavko Perovic (29), Deian Sorescu (30), Ioan Filip (61), respectiv Gabriel Iancu (76), Radu Boboc (79).
Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu, Valentin Avram (toţi din Bucureşti); arbitru de rezervă: Sorin Costreie (Buftea)
Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) - CCA, Imilian Şerbanică (Bragadiru) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia