Fotbal - Liga I: Dinamo - UTA Arad 2-2

Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate cu UTA Arad, 2-2 (1-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 11-a a Ligii I de fotbal.

La primul meci după numirea lui Mircea Rednic ca antrenor, Dinamo a scăpat victoria printre degete, deşi a condus cu 2-0 şi a avut un om în plus o repriză.

Gabriel Torje a deschis scorul (7), arădenii au rămas în zece oameni după eliminarea albanezului Batha (45+2), iar Dinamo şi-a majorat avantajul după pauză, prin Deian Sorescu (54 - penalty). UTA a reuşit să reducă din handicap prin David Miculescu (63), acelaşi jucător egalând cu şansă în finalul partidei (90+5), după ce Steliano Filip a degajat într-un adversar.

Dinamo a mai avut ocazii de gol prin Torje (18), Sorescu (23, 28, 68), Robert Moldoveanu (78) şi Ionuţ Amzar (90+3 - bară).

Arădenii au ratat prin Liviu Antal (27 - bară) şi Ioan Hora (57).

Dinamo venea după şapte înfrângeri consecutive.

UTA are trei egaluri şi un eşec în ultimele patru etape.

FC Dinamo Bucureşti - FC UTA Arad 2-2 (1-0), Stadion Dinamo - Bucureşti
Au marcat: Gabriel Torje (7), Deian Sorescu (54 - penalty), respectiv David Miculescu (63, 90+5).
Cartonaş roşu: Idriz Batha (UTA) 45+2.
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti)
Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) - CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

* Mai multe imagini pe AGERPRES FOTO

4 Surprinzător, unul dintre experții de top ai Chinei anunță înfrângerea Rusiei în Ucraina

5 VIDEO Filmare cu camarila lui Nicușor Dan, în frunte cu „bobinatorul” primarului, controversatul afacerist Matei Păun, în timp ce caută un sediu de ca…