Fotbal - Liga I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Universitatea Craiova 3-1

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (1-1), vineri seara, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 23-a a Ligii I de fotbal.

Sepsi OSK a deschis scorul după doar 23 de secunde, prin olandezul Kevin Luckassen, în urma unui luft al lui Gustavo în marginea propriul careu. Universitatea a egalat destul de repede, printr-un gol ruşinos, marcat cu mâna de atacantul bosniac Elvir Koljic (8), niciunul dintre arbitri neobservând acest fapt evident.

Universitatea putea intra la pauză în avantaj, dar a avut un gol anulat pentru ofsaid, marcat de Andrei Ivan (36) dintr-o poziţie care a părut regulamentară. Koljic a ratat incredibil de două ori cu poarta în faţă (40).

După pauză, gazdele au jucat mult mai bine şi au profitat de erorile echipei din Bănie, olandezul Anass Achahbar înscriind în min. 54, 61, al doilea gol venind după o minge pierdută de Ştefan Vlădoiu în marginea careului propriu.

În tur, scorul a fost egal, 1-1.

Universitatea nu are nicio victorie în ultimele sale şase deplasări, înregistrând trei egaluri şi trei eşecuri.

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Universitatea Craiova 3-1 (1-1), Arena Sepsi OSK - Sfântu Gheorghe
Au marcat:
Kevin Luckassen (1), Anass Achahbar (54, 61), respectiv Elvir Koljic (8).
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Paul Mincu (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa fotografiilor: Sepsi OSK /Facebook

2 Rareș Bogdan, mesaj în miez de noapte!

3 Fostul slugoi al Elenei Udrea și-a cumpărat o vilă de 352 de metri pătrați în Belgia

4 Se retrag „Piedonii”? / De două zile sunt mucles...