Fotbal: Atletico Madrid a zdrobit-o pe Granada cu 6-1, în La Liga

Fotbal: Atletico Madrid a zdrobit-o pe Granada cu 6-1, în La Liga

Atletico Madrid i-a administrat o înfrângere usturătoare echipei Granada, lider la zi în La Liga, învingând-o cu 6-1 într-o partidă disputată duminică seara pe stadionul Wanda Metropolitano, în etapa a 3-a a campionatului.

Reuşitele lui Diego Costa (9), Angel Correa (47), Joao Felix (65), Marcos Llorente (72) şi dubla lui Luis Suarez, recent transferat de la FC Barcelona, din minutele 85 şi 90+3 au adus victoria madrilenilor, Jorge Molina Vidal (87) fiind autorul golului de onoare al oaspeţilor.

În urma acestui rezultat, Granada coboară pe locul secund în clasament, după Betis Sevilla, în timp ce Atletico este pe locul 9.

Ultimele meciuri ale etapei se vor disputa duminică seara. AGERPRES


populare
astăzi

1 Mutare misterioasă a Ucrainei?

2 De citit...

3 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

4 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!

5 „Uneori avem prejudecăți că este o țară foarte înapoiată, dar este o țară frumoasă, cu mulți oameni drăguți și locuri foarte frumoase”