Fotbal: CFR Cluj a câştigat pe teren propriu în Superligă, 1-0 cu Petrolul Ploieşti

CFR Cluj a câștigat pe teren propriu cu scorul de 1-0 (1-0), luni seară, pe teren propriu, într-un meci din cea de a 9-a etapă din Superliga de fotbal, scrie Agerpres.

CFR Cluj FOTO: Sportpictures

Golul partidei a fost marcat de către jucătorul Durel Avounou (12), CFR a urcat grație acestei victorii pe locul doi în clasament.

Clujenii au mai avut o mare ocazie de gol, în a doua reprriză, dar Ciprian Deac a lovit bara în minutul 64.

Petrolul a avut șansa egalării în finală (90+1), însă portarul Răzvan Sava a reușit să respingă balonul reluat de Paul Papp după un corner. Petrolul putea să primească penalty la minutul 50, după intervenția lui Arlind Ajeti la Pedro Justinianp, dar Istvan Kovacs nu dictat nimic și nici din camera VAR nu s-a semnalat o măsură.

FC CFR 1907 Cluj - FC Petrolul Ploieşti 1-0 (1-0), Stadion ''Dr. Constantin Rădulescu'' - Cluj-Napoca

A marcat: Durel Avounou (12).

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei);

arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Ovidiu Artene (Vaslui);

al patrulea oficial: Rareş George Vidican (Satu Mare)

Arbitru video: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti);

arbitru asistent video: Ovidiu Robu (Chitila)

Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Ioan Bogdan (Arad) - LPF

4 VIDEO Președintele Iranului, Ebrahim Raisi, a murit / „Niciun semn de viață” la locul accidentului, spune televiziunea de stat iraniană

5 VIDEO „Nasty” și-a ales candidatul pentru București! Pe cine susține fostul tenismen?