Fotbal: Clubul Pandurii, obligat de CNSL la plata datoriilor către jucătorii Viorel Nicoară și Constantin Grecu

Fotbal: Clubul Pandurii, obligat de CNSL la plata datoriilor către jucătorii Viorel Nicoară și Constantin Grecu

Clubul Pandurii Târgu Jiu a fost obligat de Camera Națională de Soluționare a Litigiilor (CNSL) din cadrul Federației Române de Fotbal la plata datoriilor către jucătorii Viorel Nicoară și Contantin Grecu, informează site-ul oficial al LPF.

Gruparea gorjeană trebuie să achite fotbaliștilor ratele contractuale pe lunile ianuarie — aprilie, precum și chiriile aferente aceleiași perioade. În plus, va trebui să plătească și taxa de procedură.

De asemenea, comisia a obligat ACS Poli Timișoara, grupare retrogradată în eșalonul secund, la achitarea către jucătorul Claudiu Belu-Iordache a sumei de 73.780 lei brut, cu titlu de salarii restante pentru perioada februarie — mai, a sumei de 455 lei taxă de procedură și a sumei de 400 lei onorariu avocat.

În cadrul aceleiași ședințe, Camera Națională de Soluționare a Litigiilor a constatat și încetarea raporturilor contractuale între CSMS Iași și fotbalistul Onduku Gomo prin acordul părților, începând cu data de 22 iunie.

AGERPRES (autor: Marius Țone, editor: Mihai Dragomir, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Copiii care s-au aruncat îmbrățișați în fața unui TIR aveau 13, respectiv 15 ani. Motivul tulburător pentru care și-ar fi pus capăt zilelor

2 Donald Trump l-a sunat pe Viktor Orban ca să-l întrebe de ce blochează negocierile de aderare a Ucrainei la UE

3 „În a doua jumătate a anului situația categoric se va deteriora atât pentru firme cât și pentru populație”

4 BREAKING Cometa activă 3I / ATLAS ar putea fi o sondă extraterestră / Oamenii de știință de la Harvard vorbesc despre posibilitatea de a fi „vizitați” în …

5 VIDEO Primarul localității din care era fata de 14 ani oferă detalii șocante / Au fost identificați tinerii care au murit pe A1, loviți de un TIR