Fotbal: Cristiano Ronaldo, vindecat de Covid-19, a reuşit o dublă pentru Juventus Torino la revenirea din carantină

Fotbal: Cristiano Ronaldo, vindecat de Covid-19, a reuşit o dublă pentru Juventus Torino la revenirea din carantină

Portughezul Cristiano Ronaldo, care a ratat ultimele patru meciuri ale lui Juventus Torino după ce a fost testat pozitiv la Covid-19, a reuşit o dublă la revenirea sa pe gazon, în partida câştigată cu scorul de 4-1 pe terenul formaţiei Spezia, duminică, în cadrul etapei a 6-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Juve a deschis scorul în minutul 16, prin spaniolul Alvaro Morata, însă gazdele au restabilit egalitatea graţie reuşitei lui Tomasso Pobega (32).

Introdus în joc în repriza secundă, Ronaldo a marcat la doar trei minute de la intrarea sa pe teren, aducându-şi din nou echipa în avantaj (59). Francezul Adrien Rabiot a punctat la rândul său pentru Juve, în minutul 68, înainte ca starul portughez să închidă tabela în minutul 76, când a transformat o lovitură de la 11 m.

Într-un alt meci, Lazio Roma, fără fundaşul român Ştefan Radu, a învins în deplasare, cu scorul de 4-3, formaţia Torino FC.

Golurile au fost marcate de Andreas Pereira (15), Sergej Milinkovic-Savic (48), Ciro Immobile (90+5 - penalty) şi Felipe Caicedo (90+8) pentru învingători, respectiv Gleison Bremer (19), Andrea Belotti (25 - penalty) şi Sasa Lukic (87).
AGERPRES (AS/editor: Mihai Dragomir, editor online: Alexandru Cojocaru)


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?