Fotbal: Cupa Africii pe Națiuni 2015 - Semifinala dintre Guineea Ecuatorială și Ghana, întreruptă de incidente

Fotbal: Cupa Africii pe Națiuni 2015 - Semifinala dintre Guineea Ecuatorială și Ghana, întreruptă de incidente

Semifinala dintre echipele Guineei Ecuatoriale și Ghanei, din Cupa Africii pe Națiuni la fotbal, ediția 2015, a fost întreruptă din cauza incidentelor provocate de spectatori, în minutul 83 al meciului, joi seara, la Malabo (Guineea Ecuatorială), relatează AFP.

Ghana conducea cu scorul de 3-0 în momentul întreruperii jocului, după ce mai mulți suporteri ghanezi au pătruns pe teren, pentru a se feri de obiectele aruncate de suporterii echipei gazdă. Mai mulți fani ai echipei ''Black Stars'' au fost escortați în spatele unei porți, între suprafața de joc și tribune, precizează sursa amintită. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Venea Mercedesul şi mă lua dimineaţa, aveam apartament în închisoare, puteam să aduc 100 de femei!”

2 Mesaj halucinant al judecătoarei urmărite de procurori în dosarul lui Georgescu: „Oamenii-șerpi te vând pe 30 de arginţi”

3 Noua Eră / Priviți cu cine s-a căsătorit acest japonez de 53 de ani!

4 Daciana Sârbu își apără relația cu „cârlanul”

5 Asta e „marea” Rusie, care se pretează la așa ceva?