Fotbal: FC Viitorul va demara pregătirile pentru noul sezon în data de 13 iunie

Fotbal: FC Viitorul va demara pregătirile pentru noul sezon în data de 13 iunie

Echipa de fotbal FC Viitorul se va reuni miercuri 13 iunie pentru a demara pregătirea noului sezon, după aproximativ trei săptămâni de vacanţă, potrivit site-ului oficial al clubului.

Constănţenii vor efectua a doua zi vizita medicală, iar până la 20 iunie pregătirea va avea loc la bază sportivă proprie.

La data de 20 iunie, de la ora 20,00, pe terenul Central al Academiei Hagi, FC Viitorul o va întâlni pe Zimbru Chişinău, într-un meci amical.

Începând cu 22 iunie, lotul formaţiei antrenate de Gheorghe Hagi se va deplasa în Polonia, unde va efectua un nou stagiu de pregătire, la Kielce şi Warka, în care se va disputa alte patru partide de verificare.
AGERPRES (AS/autor: Mihai Ţenea, editor: Teodor Ciobanu, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?