Fotbal feminin: Următoarele două meciuri ale lui Aston Villa, amânate din cauza Covid-19

Următoarele două meciuri ale echipei de fotbal feminin Aston Villa în Women Super League au fost amânate, după ce o jucătoare a clubului din Birmingham a fost testată pozitiv la Covid-19, a anunţat vineri federaţia engleză de fotbal (FA), citată de Reuters.

Aston Villa, nou-promovată, care ocupă penultimul loc în clasament, urma să joace pe 11 octombrie cu ''lanterna roşie'' Bristol City şi apoi cu campioana Chelsea Londra (17 octombrie).

Ca urmare a testului pozitiv, alte jucătoare care s-au aflat în contact cu cea infectată vor intra de asemenea în izolare.

''Principala prioritate a lui Aston Villa este sănătatea şi siguranţa jucătoarelor, staff-ului şi adversarelor'', se arată într-un comunicat al FA. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Nu mor caii când vor câinii” / Mesaj ciudat al Ioanei Dogioiu

2 Calculul defensiv de la Cotroceni. De ce a riscat Nicușor Dan un conflict major cu Ilie Bolojan pentru desemnarea lui Adrian Veștea

3 Răsturnare de situație pe scena politică?

4 Cu cine a ajuns să se alieze onestul Nicușor Dan pentru a „salva” România...

5 Tânăra de 28 de ani care a câștigat peste 680.000 de euro la Joker și-a ridicat premiul: „Pentru mine este un nou început”