Fotbal: Ianis Hagi a marcat un gol pentru Rangers, în meciul amical cu Olympique Lyon

Fotbalistul român Ianis Hagi a marcat un gol pentru Glasgow Rangers, care a învins-o pe Olympique Lyon cu scorul de 2-0, joi seara, în deplasare, într-un meci amical.

Vicecampioana Scoţiei a deschis scorul prin autogolul lui Marcelo (20), acesta devansându-l în intervenţie pe mijlocaşul român, la centrarea lui Ryan Kent.

Hagi a reuşit să majoreze diferenţa în min. 25, cu un şut care l-a învins pe portarul Ciprian Tătăruşanu.

Rangers a evoluat din min. 39 în zece oameni, după eliminarea lui Kent.

Ianis Hagi a evoluat doar în prima repriză, fiind schimbat la pauză cu Scott Arfield, iar Tătăruşanu a fost integralist la Lyon.

Rangers va juca sâmbătă un nou amical, cu OGC Nice, tot pe Groupama Stadium din Lyon.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dădârlat)

2 Justiția din Ro a comis-o din nou! Asta e din aia jegoasă, făcută în nesimțire!

3 VIDEO Asta cu cei doi militari ucraineni de origine română, tată și fiu, o fi adevărată?

5 Sondaj Avangarde / Firea a început să recupereze teren... Piedone, în cădere liberă