Fotbal: Mitriţă a marcat pentru New York City FC, în US Open Cup

Fotbalistul român Alexandru Mitriţă a marcat un gol pentru New York City FC, care s-a calificat în sferturile de finală ale US Open Cup, după ce a învins formaţia DC United cu scorul de 2-1, miercuri, la Washington.

DC United a deschis scorul prin fostul internaţional englez Wayne Rooney (32), dar newyorkezii au întors scorul până la pauză, prin golurile marcate de Mitriţă (38), după o lansare de circa 40 de metri, şi Ismael Tajouri (41).

Mitriţă a reuşit astfel al cincilea său gol pentru New York City FC, primele patru fiind înscrise în campionat (MLS).

În sferturile de finală, New York City FC o va înfrunta pe Orlando City, pe 10 iulie.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dădârlat)

2 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!