Fotbal: Tânăra care îl acuză pe Neymar de viol, audiată din nou de poliţie

Fotbal: Tânăra care îl acuză pe Neymar de viol, audiată din nou de poliţie

Tânăra care îl acuză pe starul fotbalului brazilian Neymar că ar fi violat-o, la Paris, a fost audiată pentru a doua oară de poliţia din Sao Paulo, în cursul zilei de marţi, informează AFP.

Najila Trindade Mendes de Sousa s-a prezentat la un comisariat din Sao Paulo însoţită de noul său avocat, Cosme Araujo.

Conform acestuia, poliţia i-a solicitat tinerei telefonul său mobil pentru expertize, însă aceasta a susţinut că l-a pierdut după prima sa depoziţie, pe 7 iunie.

"Telefonul a rămas fie în maşina fostului său avocat (Danilo Garcia de Andrade), fie într-o casă unde a mers după audiere", a adăugat avocatul la ieşirea de la comisariat.

Cosme Araujo este al patrulea avocat al tinerei Najila Trindade, după ce un prim cabinet de avocatură s-a retras din dosar în momentul depunerii plângerii din cauza unor contradicţii în declaraţiile reclamantei. Ulterior, alţi doi avocaţi s-au retras.

Atacantul echipei Paris Saint-Germain a fost acuzat că a violat-o pe Najila Trinidade într-un hotel din Paris, la jumătatea lunii mai, iar denunţătoarea a depus o plângere în acest sens la un comisariat din Santo Amaro, în apropiere de Sau Paulo.

Neymar a invocat o relaţie sexuală consimţită cu tânăra de 26 de ani, cu care a intrat în contact pe reţelele de socializare.

Problemele se ţin lanţ de Neymar în ultima perioadă, starul brazilian accidentându-se la glezna dreaptă în cursul unui meci amical al selecţionatei Braziliei şi a fost nevoit să declare forfait pentru Copa America, turneu găzduit de ţara sa între 14 iunie şi 7 iulie.AGERPRES (AS/autor: Vlad Constantinescu, editor: Mihai Ţenea,editor online: Ady Ivaşcu)

Sursa foto: Najila Trindade / Facebook


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?