Fotbal: Viitorul Pandurii - FC Rapid 1-3, în prima etapă a Ligii a II-a

Echipa de fotbal FC Rapid a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), formaţia Viitorul Pandurii Târgu Jiu, într-o partidă contând pentru prima etapă a ediţiei 2020-2021 a Ligii a II-a.

Golurile formaţiei giuleştene au fost marcate de Antonio Sefer (minutul 8), Cătălin Hlistei (minutul 64, pen.) şi Daniel Benzar (minutul 95), în timp ce pentru formaţia gazdă a înscris Daniel Paraschiv (minutul 58, pen.).

Întâlnirea a reprezentat debutul oficial al antrenorilor Adrian Iencsi şi Flavius Stoican la conducerea tehnică a formaţiilor FC Rapid, respectiv Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

Din prima etapă a Ligii a II-a mai sunt de disputat două partide, luni se va juca CS Aerostar Bacău - AS FC Universitatea Cluj (Stadion Aerostar - Bacău, 17:30), iar marţi FC Petrolul Ploieşti - AFC Farul Constanţa (Stadion Ilie Oană - Ploieşti, 19:30).

De menţionat că două meciuri din această etapă, Metaloglobus Bucureşti - Pandurii Lignitul Târgu Jiu şi FC U Craiova 1948 - Ripensia Timişoara au fost amânate de Federaţia Română de Fotbal din cauza unor cazuri de infectare cu coronavirus în loturile echipelor Pandurii, respectiv FC U Craiova.
AGERPRES (AS-editor: Marius Ţone, editor online: Ada Vîlceanu)

3 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!

4 Cea mai mare notă luată de Piedone în viața lui a fost un 6...