Galaţi: 20 de persoane evacuate în urma unui incendiu provocat într-o tentativă de suicid

Galaţi: 20 de persoane evacuate în urma unui incendiu provocat într-o tentativă de suicid

Un număr de 20 de persoane, dintre care una intoxicată cu fum şi transportată la spital, au fost evacuate, miercuri, în urma unui incendiu izbucnit în dormitorul unui apartament din municipiul Galaţi, într-o tentativă de suicid, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Galaţi.

Potrivit sursei citate, din cele 20 de persoane, 16 s-au autoevacuat, trei au fost evacuate de pompieri, iar un bărbat de 50 de ani, intoxicat cu fum şi aflat în stare de semiconştienţă, a fost transportat la spital.

La faţa locului acţionează patru autospeciale şi un echipaj SMURD tip B de la Detaşamentul de pompieri Galaţi.

"Din primele cercetări, cauza probabilă a producerii incendiului este acţiune intenţionată. Tentativă de suicid", au precizat reprezentanţii ISU Galaţi. AGERPRES / (AS - autor: Dan Paic, editor: Marius Frăţilă, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce scrie Ana Birchall despre ce urmează să se întâmple după decizia judecătoarei Savonea în cazul Voiculescu?

2 Citiți asta / Aceste porcării transpartinice au îngropat România....

3 „Venea Mercedesul şi mă lua dimineaţa, aveam apartament în închisoare, puteam să aduc 100 de femei!”

4 Noua Eră / Priviți cu cine s-a căsătorit acest japonez de 53 de ani!

5 BREAKING „L-am chemat să ocupe o poziție la București”